Venušiny kuličky do každé domácnosti

Publikováno 18.10.2016

Venušiny kuličky

…pro slečny i babičky. Úplně se to nabízí. Asi si mnozí z vás nejdříve budou ťukat na čelo, ale čtěte. Lidé! Čtěte!

Nechci si hrát na odborníka na inkontinenci nebo na gynekoložku amatérku. Nicméně zjistit si v dnešní době fakta o úniku moči a o tom, jak tomuto nepříjemnému problému předcházet, je jednoduché. S inkontinencí - tedy nechtěným únikem moči - má zkušenost minimálně 50% žen. A pozor, vůbec nejde jenom o starší ženy, u kterých to pod vlivem reklam na úžasné vložky proti úniku moči bereme jako součást života. Jde o mladé holky, ženy po porodu, ženy kolem čtyřicítky… Slečny, maminky, babičky. 

Chápu, že se o tomto problému moc nemluví. Není to nic, co by člověk chtěl sdílet se svým okolím. Když máte rýmu, alergii, kašel, klidně si postěžujete. Ale osobně teda neznám nikoho, kdo by vám sdělil, jak ho štve, že se bojí zakašlat nebo si kýchnout, aby si náhodou taky nemusel jít převlékat spodní prádlo. Téma úniku moči je stále ještě tabu. Zkoušely jste se na toto téma někdy bavit se svou maminkou, babičkou nebo kamarádkou, která je po porodu? Asi ne… A já to samozřejmě chápu, je to příliš osobní. Co ovšem nechápu je přístup současné společnosti k prevenci tohoto problému. 

Každý den si dáme tabletku Céčka, tabletku multivitamínů, na vlasy ve velkém lijeme vodičky proti vypadávání, občas si zobneme zinek, ať máme hezkou pleť a nehty… V zimě nasadíme pomeranče a citróny, ať předcházíme chřipce. A pak si zahanbeně jdeme koupit vložky proti úniku moči, protože v tomto případě prevenci neřešíme. Podle mě je ale inkontinence mnohem větší problém, než nějaký kašel. 

A prevence je přitom tak jednoduchá. Větší část případů inkontinence je totiž způsobena ochabnutím svalstva pánevního dna. To je způsobeno nejen věkem, svalstvo může být ochabnuté i po porodu, po prodělané nemoci…příčin je mnoho. Svaly zpevňujete cvičením. Svaly pánevního dna vám procvičí Venušiny kuličky. Tak jednoduché to je. 

Venušiny kuličky jsou dle mého názoru v kategorii erotických pomůcek zařazeny omylem. Mnohem více mi k nim sedí označení “zdravotní pomůcka”. Možná by pak více žen přemýšlelo o Venušiných kuličkách jako o něčem, co potřebují a měly by používat. 

Abyste tedy pochopili jejich fungování - jde o kuličku, která obsahuje druhou menší kuličku. Taková matrjoška. :) Po zavedení do pochvy se automaticky ty tolikrát zmíněné svaly pánevního dna snaží udržet kuličku uvnitř - stáhnou se a drží. Abyste dosáhly nejlepšího efektu, je dobré kuličku zavést v momentě, kdy vás čekají běžné činnosti - tedy v momentě, kdy chodíte, ohýbáte se, celkově jste v pohybu. Menší kulička při pohybu naráží do té větší, způsobuje tak drobné vibrace, které jsou tlumeny právě - chvíle napětí - svalstvem pánevního dna. To se tím opět posílí. 

Ano, vedlejším efektem Venušiných kuliček může být to, že je žena vzrušená. Samotný fakt, že má v pochvě nějaký předmět může působit příjemně (neznám zatím nikoho, komu by přítomnost kuliček byla nepříjemná, naprostá většina žen mi potvrdila, že vlastně přítomnost kuliček ani nevnímá). K tomu připočítejme drobné, téměř necitelné vibrace, větší prokrvení intimních partií… Ano, je možné, že po vyjmutí kuliček bude žena vzrušená, nicméně nemůžete čekat, že zavedení Venušiných kuliček vám způsobí bouřlivý orgasmus. Dle mého je to taková urban legend. :)

Co se týče tvaru, velikosti, materiálu… Každé ženě vyhovuje něco jiného. Z mé zkušenosti je ideální mít jedny větší a jedny menší kuličky. Zejména u žen, které s kuličkami začínají. Začala bych většími kuličkami (svaly se nemusí až tolik snažit kuličku udržet, je dostatečně velká) a postupně přešla na menší. Ideálně dvojité, které mají větší efekt. Co se týče materiálu, na trhu je velké množství možností - od nejlevnějších plastových, které bývají při chůzi mnohdy slyšet (vlastní zkušenost - “co to v tobě štěrká?” :D), přes kovové (dají se nahřívat, chladit - pokud je chcete využívat hlavně jako erotickou pomůcku), až po silikonové. Tvar kuliček je také různý, můžete mít dokonale kulaté, podlouhlé, zploštěné. 

Byla bych sama proti sobě, kdybych vám doporučovala něco jiného, než nabízíme my. Jenže já jich mám opravdu vyzkoušených dost a ty naše se mi zkrátka zdají nejlepší. Koukněte (odkaz). Tak nějak nejlépe drží, jsou opravdu pohodlné, snadné na údržbu. Baví mě střídat velikosti, protože když budete každý den cvičit stejné cviky, tělo si zvykne a efekt téměř nevidíte. Když cviky střídáte, poznáte to. 

Zkuste o Venušiných kuličkách přemýšlet opravdu jako o zdravotní pomůcce. Odsuňte předsudky, zamyslete se nad efektem, které jejich používání vyvolá. Je-li sebemenší možnost, jak předejít inkontinenci, pak byste jí měli využít. 

Já osobně vnímám Venušiny kuličky jako skvělý dárek pro maminku nebo kamarádku po porodu. Kojící čaje, dupačky pro miminko, plenky a vlhčené ubrousky jsou klasika, zkuste se ale zamyslet i nad tím, jak udělat něco i pro kamarádku a její zdraví. 

Takže ještě jenou - Venušiny kuličky pro slečny i babičky. Teď už snad chápete. :)